Zamów wizytę:

+48 509 333 152

masssuye.poznan@gmail.com

profesjonalny masaż poznań

Współczesne podejście do masażu – świeże spojrzenie na temat starożytnej formy terapii.

Masaż i jego oddziaływanie na organizm


Masaż był używany przez większość społeczeństw w całej historii do leczenia osób z chorobami i niepełnosprawnościami. Powszechnie uważa się, że masaż jest skutecznym remedium na różnego rodzaju bóle, ale dopiero niedawno naukowcy zaczęli pytać jak to się dzieje, że za pomocą dotyku jesteśmy w stanie zwalczać ból? Odpowiedź nie jest prosta ponieważ reakcje na masaż są wieloczynnikowe – czynniki fizjologiczne oraz psychologicznie wzajemnie oddziałują na siebie w sposób złożony. We współczesnym modelu korzyści płynące z masażu najlepiej opisuje zbiór powiązanych reakcji adaptacyjnych. 5 popartych naukowo wyjaśnień, dlaczego masaż działa. Biopsychospołeczny model zdrowia i choroby stanowi praktyczny paradygmat do badania złożonej zależności między terapią masażem a wynikami klinicznymi. W oparciu o model biopsychospołeczny badanie mechanizmów działania powinno wykraczać poza lokalne zmiany tkanek i obejmować obwodową i centralną endogenną modulację bólu. Obserwowany korzystny wynik można wyjaśnić szeregiem zachodzących na siebie mechanizmów na obwodzie, rdzeniu kręgowym i mózgu, w tym między innymi:

Afektywny dotyk masażu


dotyk międzyludzki pośredniczy w uwalnianiu oksytocyny i endogennych opioidów, co może skutkować zmniejszoną reaktywnością na stresory i lepszym efektem.

Czynnik kontekstowy


pozytywne spotkanie terapeutyczne jest ściśle powiązane z wynikami klinicznymi; na pozytywną reakcję wpływa nastrój, spełnienie oczekiwań i zapewnienie odpowiednich warunków.

Czynniki mechaniczne masażu


Siły zastosowane wywołują reakcję, która pomaga zmniejszyć obrzęk i przyspieszyć usuwanie szkodliwych produktów ubocznych stanu zapalnego.

Masaż a modulacja bólu


sygnał z nerwów somatosensorycznych może hamować wstępujący nocyceptywny
sygnał i aktywować zstępujące mechanizmy hamujące.

zamów masaż Poznań w naszym mobilnym gabinecie Massuye – najłatwiejszy sposób na korzystanie z masażu

Podziel się

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on print
Share on email
logo masażysta Poznań

Zaoszczędź czas i zyskaj zdrowie. Profesjonalny masaż z dojazdem do twojego domu na terenie Poznania i okolic.

Godziny pracy:

Pon – Pt. 09:00 – 22:00
Sob – Nd. 10:00 – 21:00

Tel: 509 333 152

Copyright massuye.pl

2020