Zamów wizytę:

+48 509 333 152

masssuye.poznan@gmail.com

w czym pomoże masaż sportowy

W czym pomoże masaż sportowy

Masaż stał się bardzo ważnym elementem treningu sportowego. Terapeuci pracują w ośrodkach medycyny sportowej, przy profesjonalnych programach treningowych dla drużyn i pojedynczych zawodników. Co roku największe kluby zwiększają budżet, jaki przeznaczają właśnie na masaż sportowy. Dlaczego tak się dzieje? Jakie korzyści wynikają z jego stosowania? Taki masaż w Poznaniu możesz też zamówić dla siebie z dojazdem do domu.

Jak pomaga masaż sportowy?


Masaż sportowy może zmniejszyć drobne urazy tkanek i zmiany chorobowe z powodu nadmiernego rozciągania mięśni, co często występuje podczas wysiłku fizycznego. Obrażenia te mogą powodować słabsze wyniki sportowe, ból, chroniczne napięcie mięśni, zwiększone ryzyko kontuzji, a nawet przyczynić się do poważnych uszczerbków na zdrowiu. Masaż sportowy poprawia elastyczność, czas reakcji i mobilność.

Coraz więcej trenerów zdaje sobie sprawę, że masaż oferuje przewagę sportowcom, a także chroni ich przed przykrymi konsekwencjami przetrenowania. Na korzyści wynikające ze stosowania masażu sportowego składa się m.in:

 • zwiększenie przepływu krwi, składników odżywczych i tlenu w tkankach,
 • poprawa elastyczności mięśni,
 • przyspieszenie regeneracji po urazach,
 • dezaktywacja punktów wyzwalających ból,
 • zmniejszenie napięcia mięśni,
 • odprężenie i szybsze poczucie relaksu,
 • zwiększenie zakresu ruchu,
 • zniwelowanie bolesności mięśni po wysiłku,
 • zapobieganie kontuzjom,
 • zwiększenie wydajności sportowej.

Masaż a efekty psychologiczne


Wyniki w sporcie nie zależą wyłącznie od siły fizycznej. Umiejętność skupienia się na zadaniu lub opanowanie również mogą wpływać na wydajność. Dlatego też korzyści psychologiczne, jakie można dostarczyć sportowcom dzięki odpowiedniemu masażowi, odgrywają ważną rolę w ogólnym rozrachunku. Do plusów tych zalicza się zmniejszenie stresu i lęku poprzez promowanie relaksacji i aktywację przywspółczulnego układu nerwowego. W ten sposób uzyskuje się wzrost poziomu dopaminy i serotoniny oraz obniżenie kortyzolu, które są hormonami bezpośrednio związanymi ze stresem.

Masaże w Poznaniu tylko dla elitarnych sportowców?


Masaż sportowy jest wykorzystywany do poprawy wyników sportowych i szybkiego powrotu do zdrowia po wyczerpującym treningu. Może być zatem stosowany przez wszystkie osoby, które uczestniczą w dowolnym programie sportowym. Oznacza to, że nie trzeba być profesjonalnym zawodnikiem w jednej z najpopularniejszych drużyn na świecie, aby czerpać korzyści z masażu sportowego.

Wszystkie osoby, które uprawiają jakikolwiek sport, taki jak chociażby pływanie, taniec, jazda na rowerze, wędrówki i bieganie mogą skorzystać z regularnego masażu. Włączenie go do programu treningowego przyspiesza regenerację pomiędzy sesjami i może zapobiegać występowaniu stanów prowadzących do poważnych obrażeń. Poprawia także ogólne samopoczucie i sprawia, że ​​nawet po wielogodzinnym wysiłku nie brakuje energii. Co więcej, masaż z dojazdem do domu w Poznaniu możesz zamówić kiedy tylko chcesz. To świetna opcja zaraz po wyjściu z siłowni.

Jakie metody terapii stosuje się w masażu sportowym?


Masaż sportowy może być elementem terapii podczas imprezy sportowej, częścią programu rehabilitacyjnego, narzędziem do zapobiegania urazom. Obecnie w przypadku sportowców najczęściej stosowanymi rodzajami są masaże:

 • szwedzki,
 • shiatsu,
 • punktowy,
 • akupresura,
 • tkanek głębokich,

Masaż sportowy nie jest tylko dla profesjonalistów. Aby się o tym przekonać, nie musisz nawet wychodzić z domu – na terenie miasta Poznań masaż oferujemy z możliwością dojazdu prosto w wybrane przez Ciebie miejsce.

Dowiedz się już teraz jak zamówić masaż Poznań

Podziel się

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on print
Share on email

Copyright massuye.pl

2020