Zamów wizytę:

+48 509 333 152

masssuye.poznan@gmail.com

Masaż leczniczy Poznań

Skuteczne metody leczenia górnego odcinka kręgosłupa

Istnieje wiele skutecznych metod na walkę z bólem szyi, a bardzo często jesteśmy w stanie pomóc sobie sami, bez lekarskiej interwencji, przy użyciu prostych, domowych sposobów. Fizjoterapia oferuje także szereg rozmaitych technik jak na przykład dobrze wykonany masaż leczniczy lub masaż tkanek głębokich .

Czy ból szyi to powód do zmartwień ?


To powszechny stan i najczęściej nie jest powodem do większych zmartwień. Bólu szyi można się nabawić z wielu powodów i zwykle można się go pozbyć poprzez proste zmiany w stylu życia. Na przykład, twoje mięśnie mogą być spięte przez długie godziny spędzone na pracy przy biurku, zwłaszcza jeśli nie dbasz o prawidłową postawę ciała. Ból może być również wynikiem urazu spowodowanego wypadkiem samochodowym lub nadwyrężeniem podczas ćwiczeń..

Chwila odpoczynku.


Czy wiesz, że twoja głowa waży średnio 3 kg? To bardzo duże obciążenie dla twoich mięśni i więzadeł, dzięki którym możesz wykonywać ruchy podczas codziennej aktywności. Twój ból może więc wynikać z nadmiaru obciążeń jakie serwujesz swojemu aparatowi ruchu. Na początku pozwól sobie na chwilę odpoczynku i relaksu. Zrób sobie 2-3 dni wolnego. Unikaj w tym czasie czynności, które kosztują cię dużo wysiłku jak np. ćwiczenia z ciężarami na siłowni.

Zimne okłady


Spróbuj zmniejszyć ból i stan zapalny, nakładając na szyję zimny kompres, może to być lód owinięty w ręcznik .Przykładaj na obolałą okolicę do 20 minut kilka razy dziennie. Jeśli masz cukrzycę lub problemy z krążeniem, powinieneś ograniczyć używanie lodu do zaledwie 10 minut jednorazowo

Ciepłe okłady


Możesz również zastosować terapię ciepłem kiedy już minie ostry stan zapalny. Z ciepłem pracujesz nad złagodzeniem napięcia mięśniowego i bólu. Możesz wziąć ciepły prysznic lub przytrzymać elektryczną poduszkę na szyi. Ponownie zastosuj tę terapię do 20 minut, ale tylko 10, jeśli masz problemy z krążeniem.

Rozciąganie


Poświęć 5-10 minut dziennie na rozciąganie mięśni szyi. Rozpocznij ćwiczenia kiedy ostry stan zapalny i największy ból minie ból minie. Przed stretchingiem pomyśl o rozgrzaniu tkanek aby wstępnie zwiększyć ich elastyczność, możesz w tym celu wziąć gorącą kąpiel.

Pozostań w ruchu


Długotrwałe przebywanie w jednej pozycji może nasilić ból. Powinieneś dążyć do wstawania lub poruszania się co 30 min z pozycji siedzącej lub stojącej. Co prawda zaraz po urazie powinieneś odpocząć pierwsze 2-3 dni jednak po tym okresie lekka aktywność fizyczna jest wskazana. Możesz wykonywać ćwiczenia aerobowe, takie jak chodzenie lub korzystanie z roweru stacjonarnego. Cały czas pracuj nad dobrą postawą, by jak najbardziej odciążyć szyję.

umów się na masaż


Terapia masażem polega zwykle na użyciu rąk do oddziaływania na tkanki miękkie, takie jak mięśnie i ścięgna, w celu poprawy krążenia krwi, zmniejszenia napięcia mięśni i poprawy samopoczucia. Osobom z przewlekłym bólem szyi i sztywnością często zaleca się taką terapię wykonaną przez wykwalifikowanego masażystę lub fizjoterapeutę.
Jeśli mieszkasz w Poznaniu zapraszamy do skorzystania z usług naszego mobilnego gabinetu Massuye – masaż Poznań

jaki masaż na ból szyi ?


Istnieje wiele rodzajów masażu, z różnymi technikami, metodami i zróżnicowanym naciskiem . Nawet w przypadkach, gdy tylko szyja jest bolesna, masaż jest zwykle stosowany na szyi, barkach i plecach, ponieważ wszystkie te miejsca są połączone. Dwa z bardziej popularnych rodzajów masażu w celu rozwiązania problemu bólu szyi obejmują:

Klasyczny masaż leczniczy


jest najchętniej wybierany masaż. W większości skupia się na długich, równomiernych ruchach, które zazwyczaj wykonuje się w kierunku przepływu krwi do serca. Można również uwzględnić ruchy ugniatania i rozcierania.
Masaż leczniczy znajdziesz w ofercie naszego mobilnego gabinetu Massuye – masaż Poznań

Masaż tkanek głębokich


Zazwyczaj wykorzystuje głębszy nacisk i tarcie do pracy na niżej położonych warstwach mięśni i tkanki łącznej. Znany również jako masaż tkanki łącznej, istnieje wiele różnych definicji masażu głębokich tkanek, w zależności od technik i filozofii terapeuty. W porównaniu do masażu szwedzkiego, masaż tkanek głębokich zwykle skupia się bardziej na obszarze chronicznego bólu.

Istnieje również wiele innych rodzajów masażu i ich wariacji. Na przykład niektórzy masażyści używają specjalnych olejków lub innych zapachów do aromaterapii, co w niektórych przypadkach może pogłębić uczucie relaksu i rozluźnienia.

Podziel się

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on print
Share on email
logo masażysta Poznań

Zaoszczędź czas i zyskaj zdrowie. Profesjonalny masaż z dojazdem do twojego domu na terenie Poznania i okolic.

Godziny pracy:

Pon – Pt. 09:00 – 22:00
Sob – Nd. 10:00 – 21:00

Tel: 509 333 152

Copyright massuye.pl

2020