masaż leczniczy poznań ból kręgosłupa
Istnieje wiele skutecznych metod na walkę z bólem szyi, a bardzo często jesteśmy w stanie pomóc sobie sami, bez lekarskiej interwencji, przy użyciu prostych, domowych sposobów. Fizjoterapia oferuje także szereg rozmaitych technik jak na przykład dobrze wykonany masaż leczniczy lub masaż tkanek głębokich .
To powszechny stan i najczęściej nie jest powodem do większych zmartwień. Bólu szyi można się nabawić z wielu powodów i zwykle można się go pozbyć poprzez proste zmiany w stylu życia. Na przykład, twoje mięśnie mogą być spięte przez długie godziny spędzone na pracy przy biurku, zwłaszcza jeśli nie dbasz o prawidłową postawę ciała. Ból może być również wynikiem urazu spowodowanego wypadkiem samochodowym lub nadwyrężeniem podczas ćwiczeń..
Czy wiesz, że twoja głowa waży średnio 3 kg? To bardzo duże obciążenie dla twoich mięśni i więzadeł, dzięki którym możesz wykonywać ruchy podczas codziennej aktywności. Twój ból może więc wynikać z nadmiaru obciążeń jakie serwujesz swojemu aparatowi ruchu. Na początku pozwól sobie na chwilę odpoczynku i relaksu. Zrób sobie 2-3 dni wolnego. Unikaj w tym czasie czynności, które kosztują cię dużo wysiłku jak np. ćwiczenia z ciężarami na siłowni.
Spróbuj zmniejszyć ból i stan zapalny, nakładając na szyję zimny kompres, może to być lód owinięty w ręcznik .Przykładaj na obolałą okolicę do 20 minut kilka razy dziennie. Jeśli masz cukrzycę lub problemy z krążeniem, powinieneś ograniczyć używanie lodu do zaledwie 10 minut jednorazowo
Możesz również zastosować terapię ciepłem kiedy już minie ostry stan zapalny. Z ciepłem pracujesz nad złagodzeniem napięcia mięśniowego i bólu. Możesz wziąć ciepły prysznic lub przytrzymać elektryczną poduszkę na szyi. Ponownie zastosuj tę terapię do 20 minut, ale tylko 10, jeśli masz problemy z krążeniem.
Poświęć 5-10 minut dziennie na rozciąganie mięśni szyi. Rozpocznij ćwiczenia kiedy ostry stan zapalny i największy ból minie ból minie. Przed stretchingiem pomyśl o rozgrzaniu tkanek aby wstępnie zwiększyć ich elastyczność, możesz w tym celu wziąć gorącą kąpiel.
Długotrwałe przebywanie w jednej pozycji może nasilić ból. Powinieneś dążyć do wstawania lub poruszania się co 30 min z pozycji siedzącej lub stojącej. Co prawda zaraz po urazie powinieneś odpocząć pierwsze 2-3 dni jednak po tym okresie lekka aktywność fizyczna jest wskazana. Możesz wykonywać ćwiczenia aerobowe, takie jak chodzenie lub korzystanie z roweru stacjonarnego. Cały czas pracuj nad dobrą postawą, by jak najbardziej odciążyć szyję.
Terapia masażem polega zwykle na użyciu rąk do oddziaływania na tkanki miękkie, takie jak mięśnie i ścięgna, w celu poprawy krążenia krwi, zmniejszenia napięcia mięśni i poprawy samopoczucia. Osobom z przewlekłym bólem szyi i sztywnością często zaleca się taką terapię wykonaną przez wykwalifikowanego masażystę lub fizjoterapeutę.
Jeśli mieszkasz w Poznaniu zapraszamy do skorzystania z usług naszego mobilnego gabinetu Massuye - masaż Poznań
Istnieje wiele rodzajów masażu, z różnymi technikami, metodami i zróżnicowanym naciskiem . Nawet w przypadkach, gdy tylko szyja jest bolesna, masaż jest zwykle stosowany na szyi, barkach i plecach, ponieważ wszystkie te miejsca są połączone. Dwa z bardziej popularnych rodzajów masażu w celu rozwiązania problemu bólu szyi obejmują:
jest najchętniej wybierany masaż. W większości skupia się na długich, równomiernych ruchach, które zazwyczaj wykonuje się w kierunku przepływu krwi do serca. Można również uwzględnić ruchy ugniatania i rozcierania.
Masaż leczniczy znajdziesz w ofercie naszego mobilnego gabinetu Massuye - masaż Poznań
Zazwyczaj wykorzystuje głębszy nacisk i tarcie do pracy na niżej położonych warstwach mięśni i tkanki łącznej. Znany również jako masaż tkanki łącznej, istnieje wiele różnych definicji masażu głębokich tkanek, w zależności od technik i filozofii terapeuty. W porównaniu do masażu szwedzkiego, masaż tkanek głębokich zwykle skupia się bardziej na obszarze chronicznego bólu.