Zamów wizytę:

+48 509 333 152

masssuye.poznan@gmail.com

jaki masaż wybrać do swoich potrzeb

Jaki masaż dobrać do swoich potrzeb?

Wybór odpowiedniej techniki masażu jest bardzo ważną kwestią, na którą warto poświęcić kilka chwil. Jest to ważne zarówno dla naszego zdrowia, jak i kondycji fizycznej oraz samopoczucia.. Jak zatem zdecydować, który rodzaj masażu najbardziej odpowiada naszym potrzebom?

klasyczny masaż leczniczy


Jest to najpopularniejsza forma masażu, która odpowiada za rozgrzanie tkanki mięśniowej w celu uwolnienia toksyn, napięcia i bolesności. Ruchy w nim są dłuższe i wolniejsze niż w przypadku wielu innych rodzajów masażu. Masaż szwedzki(klasyczny) wykonuje się za pomocą rąk, czasem przedramionami. Świetnie działa na odprężenie i zapewnia uczucie relaksu. Jest polecany wszystkim, którzy nigdy wcześniej nie poddawali się masażowi. Chcesz spróbować? To proste. Wystarczy zamówić masażystę z dojazdem do domu w Poznaniu i okolicy.

Masaż tkanek głębokich


Jest kombinacją różnych technik stosowanych w celu zwiększenia poziomu nacisku wywieranego na ciało. Często wykonuje się go za pomocą przedramienia lub łokcia, aby oddziaływanie na tkankę było jeszcze bardziej dotkliwe. Podczas masażu najważniejsze jest ciągłe komunikowanie się terapeuty z klientem, aby nie przekroczyć granicy odczuwalnego bólu. Masaż tkanek głębokich najlepiej sprawdza się w przypadku chronicznie napiętych i bolących mięśni, problemów z postawą, a także zwiększa mobilność i zakres ruchu w stawach.

Masaż relaksacyjny


W dużej mierze opiera się na masażu klasycznym, jednak wymaga on od masażysty o wiele bardziej delikatnych i spokojnych ruchów. Ma na calu zapewnić uczucie głębokiego odprężenia i relaksu. Masaż relaksacyjny w Poznaniu jest podstawową ofertą w wielu salonach i gabinetach jednak My uważamy, że aby w pełni czerpać z niego korzyści, najlepiej zamówić masaż z dojazdem do domu.

Masaż gorącymi kamieniami


Podobnie jak w przypadku masażu szwedzkiego jest to niezwykle delikatna, ale także lecznicza forma masażu. Kształt samych kamieni umożliwia masażyście stosowanie specjalnych technik, które mogą zapewnić więcej korzyści terapeutycznych. Dla przykładu użycie zaokrąglonej krawędzi kamienia wokół łopatki lub w okolicy dolnej części pleców lub szyi pomaga rozluźnić tkankę między mięśniami i kością. Dodatkowo ciepło kamieni pozwala na efektywniejszy relaks oraz przygotowuje ciało do dalszych zabiegów. Masaż gorącymi kamieniami poleca się do łagodzenia napięcia mięśni bez użycia mocnego nacisku.

Masaż sportowy


Najczęściej wykonuje się go przed i po wydarzeniu sportowym i korzystają z niego głównie profesjonalni zawodnicy. Nie jest tak relaksujący jak inne formy masażu – ogólnie jest o wiele szybszy i mocniejszy niż standardowy masaż, jednak to nie oznacza, że nie mogą z niego korzystać również osoby, które na co dzień nie mają do czynienia z wycieńczającą aktywnością fizyczną. Masaż sportowy jest idealny dla każdego, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze sportem, wdraża nowy program treningowy lub robi cokolwiek innego, co wykracza poza „siedzenie na kanapie”. Sprawdza się najlepiej w zapobieganiu i leczeniu urazów oraz poprawianiu wyników sportowych. Możesz zamówić u nas taki masaż do swojego domu i to bezpośrednio po skończonym treningu co zaprocentuje w jeszcze większym stopniu.

Na co się zdecydować?


Osoba, który nigdy nie miała styczności z różnymi technikami masażu może czuć się przytłoczona ilością metod do wyboru. Jeśli jednak uda nam się znaleźć profesjonalnego terapeutę, to właśnie on powinien zaproponować nam masaż dopasowany do naszych potrzeb. Niejednokrotnie masażyści posiadają wiedzę z zakresu wielu technik i wiedzą, jak je efektywnie połączyć. Jeśli natomiast nie mamy jeszcze zaufania do danego terapeuty, to najbezpieczniejszym wyborem jest zawsze masaż szwedzki.

Katalog stron Skrobak.pl

Podziel się

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on print
Share on email

Copyright massuye.pl

2020