Zamów wizytę:

+48 509 333 152

masssuye.poznan@gmail.com

jak rozpoznać dobrego masażystę

Dobry masażysta – jak go rozpoznać?

Masaż jest niezwykle emocjonalnym i fizycznym doświadczeniem, więc bardzo ważne jest to, aby wykonywała go osoba, która ma tego pełne predyspozycje. Masażyści muszą wykazywać się rozległą wiedzą nt. technik swojego zawodu, a także szeregiem umiejętności osobistych, społecznych, a nawet biznesowych. Dobrze jest, kiedy masażysta jest mobilny – wtedy może zaoferować Ci masaż z dojazdem do twojego domu. Czym jeszcze charakteryzuje się dobry masażysta i po czym można go poznać?

Empatia


Nie każdy ma typ osobowości, który pozwoli mu być idealnym masażystą. Mogłoby się wydawać, że najważniejszą cechą dobrego terapeuty masażu będzie umiejętność odpowiedniego oddziaływania na skórę i ciało, jednak to jest rzecz, której można się wyuczyć. Ludzie udają się do masażysty, aby uzyskać ulgę od codziennych stresów i frustracji, więc dobry terapeuta musi być w stanie stworzyć przyjazną atmosferę i poczucie bezpieczeństwa, a nie tylko zapewniać fizyczny masaż. Empatia, troska i wsparcie – to bardzo pożądane cechy idealnego masażysty. Dzięki nim może on lepiej dotrzeć do swoich klientów, wsłuchać się w ich potrzeby oraz prawidłowo reagować na wysyłane sygnały.

Umiejętność słuchania


Każdy klient to osoba z wyraźnym zestawem potrzeb fizycznych i emocjonalnych. Aby dowiedzieć się, jaki rodzaj masażu będzie idealny dla danej osoby, terapeuta musi słuchać i odpowiednio dostosowywać technikę. Ta sama metoda masażu, która może być bardzo terapeutyczna dla jednego klienta, może być również zbyt intensywna dla innego, mimo że posiadają oni podobne zaburzenia zdrowotne. Jeśli masażysta ma świetnie wypracowaną technikę, ale nie potrafi zrozumieć i usłyszeć potrzeb swojego klienta, to nie można nazwać go dobrym wykonywaniu swojego zawodu.

Zaangażowanie w nowe szkolenia z zakresu masażu


Dobry masażysta stara się poszerzyć swoje umiejętności fizyczne poprzez ciągłe szkolenia. Ukończenie podstawowych kursów jest oczywiście ważne, czasochłonne i wymagające, jednak regularne dokształcanie się ma również ogromne znaczenie. Terapeutyczne działanie masażu jest cały czas badane i rozwijane, więc bez zdobywania nowej wiedzy i umiejętności nie można wykorzystać jego całego potencjału. Istotnym czynnikiem jest również to, czy masażysta dba o swoją kondycję fizyczną i poprawę sprawności manualnej.

Profesjonalizm nie tylko w masażu


Nie można być dobrym masażystą, jeśli do swojej pracy nie podchodzi się w sposób profesjonalny. Zapewnienie najwyżej jakości usług jest do osiągnięcia tylko wtedy, kiedy klienta traktuje się w poważny sposób. Kompetentny masażysta zawsze oddzwoni, jeśli nie uda mu się odebrać telefonu na czas, nie spóźni się na umówioną wizytę, nie będzie potęgował stresu i lęku klienta, zawsze będzie w stanie w rzeczowy sposób wytłumaczyć i omówić technikę wykonywania masażu. Przy dobrym masażyście można poczuć się w pełni komfortowo i nie obawiać się ani tego, że zrobi nam krzywdę, ani tego, że stracimy przez niego czas i pieniądze.

Dobry i mobilny masażysta może zaoferować usługi w Twoim domu. Taką właśnie opcję mobilnegomasażu w mieście Poznań udostępniamy swoim klientom.

Podziel się

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on print
Share on email

Copyright massuye.pl

2020